In 1927 kwamen Klaas Rood en Marie Roozendaal wonen in het huis aan de grote Zomerdijk 17 te Wognum. Vanuit Harenkarspel namen zij ook dochter Riet mee. Riet was de eerste, van wat later bleek, er veertien moesten worden.Allen kwamen in deze boerderij ter wereld. vlak voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog overleed in 1939 Cor, hij was toen nog vier jaar uit.
Tijdens de oorlog waren er veel onderduikers in huis, o.a. Italianen. Dagelijks werd de boerderij bezocht door mensen op zoek naar eten. Vooral als zij die uit grote stad kwamen (Amsterdam, s´Gravenhage en Soest) deden de boerderij aan. De familie Rood had bebrek aan textiel en dit werd weer geruild tegen een dubbele "wit met kaas" en warme melk. Nog steeds komen onderduikers, of zij die bij ons kwanen voor voedsel, ons opzoeken.
In augustus 1950 overleed de moeder van dit grote gezin en liet een man en veertien kinderen na, dit waren voor dit gezin moeilijke tijden.
Acht jaar later trouwde Klaas Rood met Rietje van Vessem die uit Breda afkomstig was. In 1960 verhuisde Klaas Rood naar Roermond. Het bleven moeilijke jaren en het was hard werken geblazen. De ziekte van Parkison maakte het voor Klaas Rood niet makkelijker. Op 22 januari 1982 is hij in Breda overleden na de laatste jaren van zijn leven in Gilze Rijen te hebben gewoond.